Blog Dzień Edukacji Narodowej

Wpis zamieścił: w dniu:  10.15.25 w kategorii: Bez kategorii

Dzień Edukacji Narodowej

14 października 2025 przejdzie do historii naszej szkoły – świętowaliśmy jubileusz 80-lecia istnienia, Dzień Edukacji Narodowej, a także symboliczne otwarcie nowoczesnej szkoły i przedszkola sensorycznego. To był czas wzruszeń, dumy i radości – wspólnego święta całej społeczności szkolnej.

Gospodarzami uroczystości byli: Wójt Gminy Mysłakowice Pan Michał Orman, Zastępca Wójta Pan Grzegorz Truchanowicz oraz Dyrekcja Szkoły: Pani Izabela Kampczyk i Pani Joanna Rentflejsz – Panek. Pan Wójt pogratulował nauczycielom kolejnych stopni awansu zawodowego, a nowo mianowani nauczyciele złożyli uroczyste ślubowanie.

W wydarzeniu uczestniczyli goście, którym serdecznie dziękujemy za obecność! Swoją obecnością zaszczycili nas: Posłanka na Sejm RP – Pani Marzena Machałek, Radni Sejmiku Województwa Dolnośląskiego: Pani Ewa Kocemba i Pan Krzysztof Mróz, Pan Eugeniusz Kleśta – Radny Powiatu Karkonoskiego, Przewodniczący Rady Gminy Mysłakowice – Pan Michał Mysza wraz z licznie przybyłymi Radnymi Gminy Mysłakowice, Pani Elżbieta Zakrzewsk – Burmistrz Kowar. Delegaturę Kuratorium Oświaty w Jeleniej Górze reprezentowała Pani Beata Toczek – Starszy Wizytator. W wydarzeniu wzięli udział pracownicy Urzędu Gminy, przedstawiciele służb mundurowych: Pan kom. Dominik Brzeski z Policji z Kowar i Pan Piotr Dubiel z Państwowej Straży Pożarnej w Jeleniej Górze, a także Komendant Gminnej OSP – Pan Czesław Godoń, przedstawiciele WOPR i GOPR Karkonosze, przedstawiciele licznych organizacji, instytucji i firm współpracujących ze szkołą, duchowieństwo, sołtysi, dyrektorzy zaprzyjaźnionych placówek: Pan Arkadiusz Gerono, Pani Marta Gołdon, Pani Agata Depciuch, Pani Katarzyna Dziedziela, Pani Inez Włoch i Pani Monika Malec. Razem z nami świętowali byli dyrektorzy naszej szkoły: Pani Dorota Bojanowska, Pan Andrzej Dąbek, Pani Anna Wolak, Pani Joanna Olejniczak, Pan Sylwester Urbański i Pan Adam Sroka. Swoją obecnością zaszczycił nas Pan Czesław Kozioł, Dyrektor Leśnego Banku Genów w Kostrzycy oraz Pani Agnieszka Zając, reprezentująca Nadleśnictwo „Śnieżka” w Kowarach. Radę Rodziców, a także Nasze Mysłakowice Sołectwo reprezentowała Pani Wiesława Fechner – Śliwa, która skierowała piekne życzenia do szkolnej społeczności. W sposób szczególny dziękujemy emerytowanym pracownikom i absolwentom – to Wy tworzycie historię naszej szkoły. Serdecznie dziękujemy przyjaciołom naszej szkoły: Pani Danucie Sitek i Panu Ryszardowi Kiełkowi, Kawalerowi Orderu Uśmiechu. Ze Śląska przyjechał do nas Pan Janusz Grabelus, sympatyk szkoły i historii naszych okolic. Wasza obecność dodała uroczystości niezwykłego ciepła i wspomnień. 🕊️

W części artystycznej, uroczyście pasowaliśmy naszych pierwszoklasistów, którzy od dziś – już oficjalnie – należą do społeczności szkolnej. Gratulujemy! Dzieci z nowego przedszkola sensorycznego zaprezentowały swoje talenty wokalne i recytatorskie, a nasi nauczyciele – z humorem i dystansem – przedstawili inscenizację „Rzepki”. Występy wokalne, filmy przygotowane z użyciem AI oraz wystawa kronik i starych dzienników pozwoliły nam odbyć niezwykłą podróż w czasie – od 1945 roku aż do dziś.

Po oficjalnej części goście mogli skosztować pysznego poczęstunku przygotowanego przez Sołectwo Mysłakowice, Koło Gospodyń Wiejskich w Mysłakowicach, Radę Rodziców i naszą szkolną kuchnię, która zachwyciła domowymi wypiekami. Wszystkim Wam – po stokroć – dziękujemy! Dziękujemy także firmie Advisor za słodką niespodziankę – jubileuszowy tort 🎂, PPH Tesa Izabela Florek & Paulina Mysza oraz Kwiaciarnia u Asi za wspaniałe dekoracje i wsparcie w przygotowaniach.

W swoim wystąpieniu Dyrektor szkoły skierowała do wszystkich pracowników oświaty serdeczne życzenia satysfakcji z codziennej pracy, niegasnącej pasji i wytrwałości, bowiem szkołę tworzą ludzie – nauczyciele, wychowawcy, pracownicy administracji, obsługi i wszyscy, którzy każdego dnia wnoszą w to miejsce swoje serce.

Warto podkreślić, że razem z nami świętowała Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi w Łomnicy, która również z okazji jubileuszu 80 – lecia przygotowała liczne atrakcje dla odwiedzających.

To był dzień pełen wdzięczności i dumy – za przeszłość, którą pielęgnujemy, i przyszłość, którą wspólnie budujemy.

Dziękujemy!